
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 142 MHz |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Number of I/Os | 41 |
| Max Supply Voltage | 3.8 V |
| Min Supply Voltage | 1.98 V |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Current - Receiving | 13.7 mA |
| Current - Transmitting | 88 mA |
| RAM Size | 32 kB |
| Output Power | 13 dBm |
| Number of GPIO | 38 |
| Sensitivity (dBm) | -116 dBm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
